Webinář: Citové připoutání (attachment) a potřeba přilnutí u dítěte

Variabilní symbol: 24006

Typ akce: Seminář


Počet hodin vzdělávání: 2


Termín:

22.05.2024

Místo:

online Meet

Lektor: Doc. PhDr. Irena Sobotková, CSc.

Působila třicet let na Univerzitě Palackého v Olomouci, od října r. 2020 pracuje ve Sdružení pěstounských rodin. V oblasti náhradní rodinné péče má bohaté praktické zkušenosti, vedla řadu výzkumů, přednáší a publikuje. V olomouckém sdružení pro pomoc náhradním rodinám garantovala vzdělávání pěstounů a psychologické poradenské služby. Vypracovala program na podporu rozvoje zdravé osobní identity dětí a dospívajících z pěstounských rodin. Je aktivní členkou Sekce pro náhradní rodinnou péči při Českomoravské psychologické společnosti.

Kdy a kde

prostředí MEET, od 17 hod. do 19 hod.

Program

Pro zdravý psychický vývoj dítěte je důležité, aby mohlo prožívat nejen citově vřelý, ale i trvalý vztah s pečující osobou. Webinář bude zaměřen na význam kvality citového připoutání (vztahové vazby) dítěte k dospělému v kontextu náhradní rodinné péče. Z pohledu praxe probereme potřebu přilnutí, vývoj vztahové vazby, její poruchy i možnosti nápravy. Cílem webináře je, aby pěstouni získali užitečné informace, které jim pomohou porozumět chování svěřených dětí.

Informace pro účastníky

Nejpozději 3 dny před konáním webináře bude přihlášeným pěstounům zaslán na email odkaz na přihlášení. K propojení budete potřebovat počítač s webovou kamerou, mikrofonem či sluchátky a dobré připojení na wifi. Nemusíte nic instalovat k propojení stačí klepnout na odkaz v mailu.
Webinář bude probíhat v prostředí Meet. Dva pěstouni připojení z jednoho počítače se pro účely míst na webináři počítají jako jedno obsazené místo. Připojte tedy při přihlašování partnerů do přihlášky v poznámce informaci o tom, zda se zúčastníte na společném počítači nebo každý na jiném.

Cena

Rodiny s uzavřenou dohodou u SPR: ZDARMA.
Rodiny s uzavřenou dohodou u jiné organizace: 600,- Kč za účastníka.

Další informace a objednávky jiných organizací:

Mgr. Hana Lukešová Bartáková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Anenská 10, 602 00 Brno
+420 731 440 525
bartakova@pestouni.cz
Nelze se přihlásit.Zpět