Pěstounská péče každý den, po celý rok

Variabilní symbol: 23082

Typ akce: Vícedenní seminář


Počet hodin vzdělávání: 18


Termín:

09.06.2023 - 11.06.2023

Místo:

Hrdoňov, Lipno

Lektor: Více lektorů

Místo a čas

9.-11.6.2
Začínáme v pátek v 15.00 a končíme v neděli po obědě.
Hotel Fontána, Hrdoňov, Lipno
Je možné využít za poplatek relax zónu, tedy bazén a saunu: 100,-Kč/osoba – jednorázový poplatek na oba dny a volného vstupu v rámci otevírací doby bazénu. V rámci tohoto poplatku lze využívat i saunu finskou nebo infra saunu.
www.hotel-fontana.cz/o-hotelu/

Program

Pátečním odpolednem a sobotou nás bude provázet lektorka Mgr. Zdeňka Zamazalová, která má více jak dvacetiletou praxi v oblasti sociálně právní ochrany dětí, pracovala na oddělení náhradní rodinné péče:
Výchova dětí v náhradním rodinném prostředí přináší radosti i starosti. Na semináři si řekneme, jaké situace mohou nastat při výchově dětí v pěstounské péči (v poručenství) a jak se na ně připravit.
Seminář je koncipován tak, aby měli pěstouni možnost konzultovat aktuální radosti a starosti při výchově dětí a mohli si vzájemně sdílet zkušenosti z výchovy přijatých dětí.
V neděli nás navštíví manželé Voběrkovi, dlouhodobí zkušení pěstouni, aby s našimi rodinami sdíleli to, co jim pěstounská péče přinesla: Jsme manželé Voběrkovi, bydlíme na vesnici. Od r. 1991 do r. 2014 jsme si postupně vzali a vychovali šest dětí z dětského domova ke svým 3 biologickým dětem. V r. 1993 jsme s přáteli založili občanské sdružení Otevřená rodina, které provozujeme jako spolek i v současnosti, sdružují se v něm pěstounské rodiny, hledáme aktivity pro společně trávený čas, pomáháme dětem z těchto rodin, vydali jsme 2 díly knihy Prožívat několik životů, pracujeme na třetím. Také jsme vydali knihu života, která pomáhá dětem v náhradních rodinách s hledáním své vlastní identity. Já jsem pracovala také jako doprovázející pracovnice pro pěstouny po odchodu našich dětí z domova. Se všemi dětmi jsme v čilém kontaktu a pomáháme jim řešit jejich různé životní situace.

Program pro děti

Program pro děti bude zajištěn. Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit. Hlídání dětí, které se nemohou tohoto programu zúčastnit (nízký věk, těžší handicap), zajišťují osoby pečující.
Program pro děti zajišťují zkušení lektoři a je přizpůsoben věku dítěte a jeho možnostem. Zahrnuje výtvarné, herní a sportovní aktivity, v případě příznivého počasí výlety a hry v okolí.
Prosíme, aby měly děti k dispozici batůžek, láhev na pití, sportovní oblečení a obuv a také vybavení do deště (nepromokavá obuv, pláštěnka).
Děti od 3 let věku, které toho jsou schopny, by se měly programu pro děti vždy účastnit.

Cena programu pro děti (pro pěstouny bez dohody uzavřené se SPR)

Cena za program pro dítě: 3240 Kč

Cena vzdělávání (pro pěstouny bez dohody uzavřené se SPR)

Cena vzdělávání (18 hodin): 5400 Kč

Cena ubytování a stravy

Pěstouni s dohodou uzavřenou se SPR hradí v plné výši cenu stravy za sebe a pouze příspěvek na stravu za děti. Cenu za ubytování nehradí za sebe ani za děti.
Strava dospělý: 780 Kč na celý víkend
Příspěvek na stravu za 1 dítě: 200 Kč na celý víkend
Partner pěstouna a jiná osoba blízká hradí cenu za ubytování i stravu v plné výši. Uvedené ceny jsou za celý víkend.
Ubytování: 1420 Kč
Strava dospělý: 780 Kč

Je možné využít za poplatek relax zónu, tedy bazén a saunu: 100,-Kč/osoba – jednorázový poplatek na oba dny a volného vstupu v rámci otevírací doby bazénu. V rámci tohoto poplatku lze využívat i saunu finskou nebo infra saunu.

Pěstouni s dohodou u jiné organizace a další osoby hradí ceny ubytování a stravy podle domluvy se svou doprovázející organizací. Uvedené ceny jsou za celý víkend.
Ubytování 1 osoba: 1420 Kč
Strava dospělý: 780 Kč

Platby je třeba uhradit nejpozději měsíc před konáním víkendu.
1 měsíc před konáním víkendu je třeba zaplatit cenu stravy za dospělé účastníky (780Kč) a příspěvek na stravu za děti (200 Kč/dítě na celý víkend).

Podklady k platbě

Číslo účtu: 2700255345/2010 (Fio banka), VS 23082
do zprávy pro příjemce uveďte "vaše příjmení, víkend 9.-11.6., Č.B."

Storno podmínky

Přihláška je závazná. Odhlásit z pobytu se lze pouze z vážných důvodů.

Pěstouni s dohodou uzavřenou se SPR:
při odhlášení 14 dní před konáním akce bez storno poplatku. Při pozdějším odhlášení bude účtován poplatek za stravu.

Pěstouni s dohodou u jiné organizace:
při odhlášení 21 dní před konáním akce bez storno poplatku. Při pozdějším odhlášení bude účtován poplatek ve výši 30% z ceny ubytování a stravy.

Více informací

Mgr. Tereza Poštová
vedoucí pracoviště České Budějovice
E: postova@pestouni.cz
M: 770 194 931
Nelze se přihlásit.Zpět