Trauma u dětí. Jak mluvit s dětmi o jejich vlastní rodině.

Variabilní symbol: 23064

Typ akce: Seminář


Počet hodin vzdělávání: 4


Termín:

01.03.2023

Místo:

Kroměříž - Arcibiskupské gymnázium, Pilařova 3

Lektor: Doc. PhDr. Irena Sobotková, CSc.

Působila třicet let na Univerzitě Palackého v Olomouci, od října r. 2020 pracuje ve Sdružení pěstounských rodin. V oblasti náhradní rodinné péče má bohaté praktické zkušenosti, vedla řadu výzkumů, přednáší a publikuje. V olomouckém sdružení pro pomoc náhradním rodinám garantovala vzdělávání pěstounů a psychologické poradenské služby. Vypracovala program na podporu rozvoje zdravé osobní identity dětí a dospívajících z pěstounských rodin. Je aktivní členkou Sekce pro náhradní rodinnou péči při Českomoravské psychologické společnosti.

Kdy a kde

Vzdělávání se uskuteční ve středu, dne 1.3.2023 od 8:30 do 12:30 hodin
v prostorách Arcibiskupského gymnázia Kroměříž, Pilařova 3.

Téma

Seminář bude mít dvě části. V první se budeme věnovat traumatu u dětí, ve druhé tomu, jak mluvit s dětmi o jejich minulosti a vlastní rodině. Tato dvě témata spolu úzce souvisejí.
Většina dětí přicházejících do pěstounských rodin je nějak traumatizována. Cílem semináře je objasnit, co je trauma u dětí, jaké jsou jeho příčiny, projevy, následky a možnosti terapie. Tyto informace by měly pomoci pěstounům porozumět chování traumatizovaných dětí. S otázkou, jak mluvit s dětmi o jejich minulosti a vlastní rodině, se pěstouni často setkávají. Budou probrány konkrétní příklady a doporučen vhodný přístup pěstounů.

Cena

pro rodiny s dohodou se SPR – zdarma
pro rodiny, které mají uzavřeny dohodu s jinou organizací – 1 200 Kč za účastníka

Další informace

V případě dotazů se prosím obracejte na organizátora akce: Mgr. Romanu Zapletalovou, tel. 727 903 528, nebo zapletalova@pestouni.cz

Setkání se uskuteční pouze za dostatečného množství účastníků! Děkujeme za pochopení.
PřihláškaZpět