Všestranný rozvoj schopností dětí svěřených do pěstounské péče

Variabilní symbol: 23045

Typ akce: Vícedenní seminář 24


Počet hodin vzdělávání: 24


Termín:

15.09.2023 - 17.09.2023

Místo:

Hotel Gaudeo, Vranovská přehrada

Lektor: Mgr. Petr Vaněk

Motto: "Když chceš postavit loď, nemusíš nahánět chlapce, aby připravili dřevo a nemusíš jim rozdělovat práci. Stačí, když v nich probudíš touhu po nekonečném moři"/ A.de Saint Exupery. Vystudoval psychologii, absolvoval další vzdělání v gestalt psychoterapii, zážitkové pedagogice a koučinku. Věnuje se oblasti osobnostního rozvoje. Při své práci psychoterapeuta a kouče se setkává jak s dospělými, tak s dětmi. Baví ho hledat cesty, jak podporovat přirozené učení dětí ve školách a při jejich rozvoji v rodinném prostředí. Pracoval v pedagogicko-psychologické poradně, nyní působí na více školách jako školní psycholog. Semináře pro pěstouny vede již řadu let.

Zaměření

Zaměřeno na příbuzenskou pěstounskou péči.

Program

Všestranný rozvoj schopností je snahou výchovy jedince. K tomu nám pomáhá tvořivost, která je velmi důležitou kompetencí v životě. V dnešním rychleji se měnícím světě je schopnost umět tvořivě reagovat na změnu velmi důležitá. Jak z pozice rodiče rozvíjet tvořivost dítěte vzhledem k jeho věku? Co pomáhá k rozvoji tvořivosti u dítěte? Jak nám pomáhá naše vlastní tvořivost při výchově? Co naopak tvořivost v dítěti ubíjí?

Seminář nabízí pěstounům: vzájemné sdílení zkušeností z výchovy dětí, šanci zastavit se, uvědomit si, co se mi jako pěstounovi daří a co potřebuji změnit, příležitost pro načerpání nových sil a inspirací pro práci pěstouna, možnost konzultovat aktuální radosti a starosti při výchově dětí.

Kdy a kde

Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Program je koncipován jako skupinový a je nezbytné jej absolvovat v celku. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.

Začátek programu: pátek, od 10:00 hod. (začíná program)
Konec programu: neděle, v odpoledních hodinách
www.penzionygaudeo.cz/cs/

Program pro děti

Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program pro děti zajišťují lektoři, je přizpůsoben věku dítěte a jeho možnostem.
Prosíme, aby děti, které se budou účastnit dětského programu, měly k dispozici batůžek, láhev na pití, sportovní oblečení a obuv, dále vybavení do deště (nepromokavá obuv, pláštěnka).

Ubytování

- ubytování ve 2 - 6 lůžkových pokojích
- každý pokoj je vybaven svým sociálním zařízením

Stravování

Zajištěna je plná penze (počínaje pátečním obědem a konče obědem v neděli). Pro děti je zajištěno také pití a svačiny.

Cena pro rodiny s uzavřenou dohodou SRP

Dospělí: 1750 Kč
Dítě: 200 Kč

Tento poplatek je třeba uhradit co nejdříve po doručení faktury. Jak zaplatit poplatek: informace o platbě budou zaslány mailem. Číslo účtu: 2700255345/2010 (Fio banka)

Cena (vzdělávání a pobyt)

Cena vzdělávání: 7200 Kč
Cena dětského programu: 4320 Kč
Cena za pobyt pro dospělého: 3750 Kč
Cena za pobyt pro dítě od 3 let do 10 let: 2800 Kč

Storno podmínky:


Pěstouni s dohodou:
Z vícedenního semináře je možné se odhlásit 7 dní před konáním akce bez účtování storno poplatku. Při odhlášení méně než 7 dní před konáním akce nebude navrácen příspěvek na stravování.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Lukešová Bartáková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Anenská 10, 602 00 Brno
+420 731 440 525
bartakova@pestouni.cz
Nelze se přihlásit.Zpět