Všestranný rozvoj schopností dětí svěřených do pěstounské péče

Variabilní symbol: 23036

Typ akce: Vícedenní seminář 24


Počet hodin vzdělávání: 24


Termín:

14.04.2023 - 16.04.2023

Místo:

Na statku, Náměšť nad Oslavou

Lektor: Mgr. Petr Vaněk

Motto: "Když chceš postavit loď, nemusíš nahánět chlapce, aby připravili dřevo a nemusíš jim rozdělovat práci. Stačí, když v nich probudíš touhu po nekonečném moři"/ A.de Saint Exupery. Vystudoval psychologii, absolvoval další vzdělání v gestalt psychoterapii, zážitkové pedagogice a koučinku. Věnuje se oblasti osobnostního rozvoje. Při své práci psychoterapeuta a kouče se setkává jak s dospělými, tak s dětmi. Baví ho hledat cesty, jak podporovat přirozené učení dětí ve školách a při jejich rozvoji v rodinném prostředí. Pracoval v pedagogicko-psychologické poradně, nyní působí na více školách jako školní psycholog. Semináře pro pěstouny vede již řadu let.

Program

Všestranný rozvoj schopností je snahou výchovy jedince. K tomu nám pomáhá tvořivost, která je velmi důležitou kompetencí v životě. V dnešním rychleji se měnícím světě je schopnost umět tvořivě reagovat na změnu velmi důležitá. Jak z pozice rodiče rozvíjet tvořivost dítěte vzhledem k jeho věku? Co pomáhá k rozvoji tvořivosti u dítěte? Jak nám pomáhá naše vlastní tvořivost při výchově? Co naopak tvořivost v dítěti ubíjí?

Seminář nabízí pěstounům: vzájemné sdílení zkušeností z výchovy dětí, šanci zastavit se, uvědomit si, co se mi jako pěstounovi daří a co potřebuji změnit, příležitost pro načerpání nových sil a inspirací pro práci pěstouna, možnost konzultovat aktuální radosti a starosti při výchově dětí.

Kdy a kde

Na statku, Náměšť nad Oslavou, sraz účastníků je mezi 9 a 9:30 hod.
Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Program je koncipován jako skupinový a je nezbytné jej absolvovat v celku. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.

Začátek programu: pátek, od 10:00 hod. (začíná program)
Konec programu: neděle, v odpoledních hodinách
www.restauracenastatku.eu/

Program pro děti

Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program pro děti zajišťují lektoři, je přizpůsoben věku dítěte a jeho možnostem.
Prosíme, aby děti, které se budou účastnit dětského programu, měly k dispozici batůžek, láhev na pití, sportovní oblečení a obuv, dále vybavení do deště (nepromokavá obuv, pláštěnka).

Ubytování

- ubytování ve 2 - 4 lůžkových pokojích
- každý pokoj je vybaven svým sociálním zařízením
- bez výtahu

Stravování

Zajištěna je plná penze (počínaje pátečním obědem a konče obědem v neděli). Pro děti je zajištěno také pití a svačiny.

Cena pro rodiny s uzavřenou dohodou SRP

Dospělí: 1350 Kč
Dítě: 200 Kč

Tento poplatek je třeba uhradit co nejdříve po doručení faktury. Jak zaplatit poplatek: informace o platbě budou zaslány mailem. Číslo účtu: 2700255345/2010 (Fio banka)

Cena (vzdělávání a pobyt)

Cena vzdělávání: 7200 Kč
Cena dětského programu: 4320 Kč
Cena za pobyt pro dospělého: 3800 Kč
Cena za pobyt pro dítě od 3 let do 6 let: 3750 Kč

Storno podmínky

Z vícedenního semináře je možné se odhlásit 7 dní před konáním akce bez účtování storno poplatku. Při odhlášení méně než 7 dní před konáním akce nebude navrácen příspěvek na stravování.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Lukešová Bartáková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Anenská 10, 602 00 Brno
+420 731 440 525
bartakova@pestouni.cz
Nelze se přihlásit.Zpět