Miminko a jak naplnit jeho vývojové potřeby (montessori přístup)

Variabilní symbol: 23022

Typ akce: Seminář


Počet hodin vzdělávání: 3


Termín:

29.03.2023

Místo:

Google meet

Lektor: Irena Kubantová

Jmenuji se Irena Kubantová, jsem máma 3 dětí a baví mě lidi. Od roku 2008 se zabývám podporou rodičů při výchově dětí. Vedu živé i online kurzy, jezdím na pobyty a vítám rodiny u nás doma, kousek od Brna. Při individuální práci v rodinách dokážu najít to, co dětem i rodičům brání ve vývoji a nacházím cesty pro nastavení většího řádu, pohody a harmonie. Říkávám, že pracuji s batolaty a předškoláky, dětmi na prvním stupni ZŠ a s adolescenty - ve skutečnosti se na projevu a chování dětí především odráží to, jak jim rozumí a jak je respektují dospělí. Pokud dospělí prakticky chápou vývojové možnosti a potřeby svých dětí a podporují jejich i svůj přirozený osobnostní typ, pak se v rodinách dějí zázraky. Zavládne činorodá radost. Při své práci se obracím k celostnímu výchovnému systému Marie Montessori a také vítám respekt k vrozené typologii osobnosti jedince. Díky těmto nástrojům se učíme s rodiči hledat, co je pro jejich dítě během růstu a rozvoje přirozené a jak je mohou podpořit.

Kdy a kde:

Ve středu 29. 3. 2023, 16.00 - 19.00, Google Meet.

Program:

Miminko má specifické potřeby pro dobrý start do života. Do věku 2 měsíců je plně závislé na pomoci a podpoře dospělých, ale jakmile začne zdvihat hlavičku, můžeme vidět, jak rychle začne vládnout samo sobě, s jakým zájmem zkoumá svět kolem sebe. Pro jejich dobrý vývoj je nanejvýš důležité vnímat jejich křehkost a potřebu stability a řádu, díky kterým se mohou zhruba na konci 12.měsíce postavit na své nožky. Už v této době zažijí mnoho neúspěchů a pádů, přesto s milujícími dospělými, vše zvládne.

V tomto kurzu se podíváme společně na to, co miminko potřebuje od dospělých - lásku, pozornost, péči, ale také stimulaci celého těla, stimulaci oka-ruka, bezpečný prostor k pohybu, řeč a komunikaci, první jídlo a pití a určitý rytmus dne, o který se bude moci opřít - pro pocit bezpečí - jsem tady správně a jsem milováno.
V druhé části kurzu probereme, jak má vypadat jeho prostředí, které bude všechny tyto potřeby naplňovat. Tedy se podíváme na jeho psychomotorický vývoj, na komunikaci s miminkem, rytmus a rutinu dní a připravené prostředí, které podpoří rozvoj celé osobnosti.

A s radostí avizuji, že absolventi webináře dostanou jako další podporu přístup k podrobnému online kurzu Montessori praxe "Montessori miminko", kde budou všechny tyto postřehy shrnuty do kapitol společně s fotografiemi a dalším materiálem, který vám přehledně pomůže během prvních 12 měsíců dítěte.

Informace pro účastníky:

Tento webinář je určen primárně pro pěstouny na přechodnou dobu nebo pěstouny, kteří mají v pěstounské péči dítě s handicapem. Pro účast na webináři budete potřebovat zařízení s webovou kamerou, mikrofonem či sluchátky a dobré připojení na wifi. Webinář bude probíhat v prostředí Google Meet. Pro připojení použijte odkaz v emailu, který bude přihlášeným pěstounům zaslán před konáním webináře.
Dva pěstouni připojení z jednoho počítače se pro účely míst na webináři počítají jako jedno obsazené místo. Připojte tedy při přihlašování partnerů do přihlášky v poznámce informaci o tom, zda se zúčastníte na společném počítači nebo každý na jiném.

Cena:

Pro rodiny s dohodou se SPR – zdarma.
Pro rodiny, které mají uzavřeny dohodu s jinou organizací – 900,- Kč.

Podklady k platbě pro samoplátce:

Číslo účtu: 2700255345/2010
Variabilní symbol: 23022
Cena: 900,- Kč
Do zprávy pro příjemce uveďte: vaše příjmení, webinář 29.3.2023, Praha

Cenu webináře je v případě samoplátců třeba uhradit nejpozději týden před konáním.

Další informace a objednávky jiných organizací:

Mgr. Veronika Žlebková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Na Zlatnici 144/8
147 00 Praha 4
zlebkova@pestouni.cz
797 855 644

PřihláškaZpět