Webinář PPPD: Masáže miminek

Variabilní symbol: 23019

Typ akce: Seminář


Počet hodin vzdělávání: 2


Termín:

07.03.2023

Místo:

Google meet

Lektor: Milena Jeřábková

vystudovala teorii kultury na FFUK, ale od roku 2001 se věnuje novopečeným rodičům a jejich dětem. Nejvíce času věnuje individuální práci s rodiči, plavání doma ve vaně s dětmi od narození do 9 měsíců a konzultacím. Přednáší o šestinedělí, péči o miminka, psychomotorickém vývoji dětí, šetrném nošení, spánku, masážích a mnoha dalších tématech spojených s raným rodičovstvím. Absolvovala první běh kurzu ČAD pro duly a věnuje se ženám po porodu, je poradkyně v oblasti kojení a péče o malá miminka, učí vázat a prodává šátky Vatanai. Podílela se na vzkříšení kurzu pro lektorky předporodní přípravy, který několik let koordinovala. Co ještě o sobě řekla: „Nepřestává mne fascinovat, jak se stáváme rodiči. Je to proměna do hloubky duše a není vždycky úplně jednoduchá a hladká. Snažím se usnadňovat život miminkům, mámám i tátům. Chci být nejen zdrojem informací a praktických tipů, ale posilovat sebedůvěru rodičů v péči o malé miminko. Ráda pomáhám, jak lépe rozpoznat, co jsou skutečné instinkty (které nás bezpečně provází rodičovstvím) a co nevědomky naučené předsudky. Kombinace racionálního, emocionálního, instinktivního a praktického přístupu se projevuje ve všech mých přednáškách, konzultacích i cvičeních. Těším se na shledanou!“ Texty Mileny najdete například v časopise Heroine (témata mateřství, respektu a také císařského řezu), Miminko, na webu Těhotenství a mnoha dalších místech. Natáčí také lehce buřičská a osvětová videa na svůj Porodní kanál: tiktok @porodnikanal , insta @jerabkovamilena www.mimivevane.cz

Kdy a kde:

V úterý 7. 3. 2023, 16.00 - 18.00, Google Meet.

Program:

V první části kurzu se seznámíme se základními pravidly a postupy masáží malých dětí a povíme si také o vlastnostech některých olejů. V druhé části si ukážeme základní postupy a hmaty. Pokud nemáte k dispozici ochotného figuranta (nemusí to být zrovna miminko), připravte si prosím měkkou panenku nebo plyšáka. V nouzi poslouží i polštářek.
Masáže odpovídají na naši hlubokou potřebu doteku. Dětem pomáhají navazovat kontakt s námi i se sebou, mapovat a poznat své tělo a přijímat příjemné a pečující doteky.
Masáže dětí posilují imunitu a už v krátkodobém horizontu zlepšují kvalitu spánku a prospívají trávení. Dokáží léčit bolavé bříško, podpořit psychomotorický vývoj, uklidnit, dodat pocit bezpečí, povzbudit nebo rozdovádět.
Snižují fyzické i psychické napětí a posilují citovou vazbu. Jisté a předvídatelné láskyplné doteky jsou dětem po pár opakováních dobře srozumitelné.
Masáže lze aplikovat preventivně, užívat si je jako příjemnou mazlící hru nebo zaměřit na konkrétní potřeby či problémy dítěte.

Informace pro účastníky:

Tento webinář je určen primárně pro pěstouny na přechodnou dobu nebo pěstouny, kteří mají v pěstounské péči dítě s handicapem. Pro účast na webináři budete potřebovat zařízení s webovou kamerou, mikrofonem či sluchátky a dobré připojení na wifi. Webinář bude probíhat v prostředí Google Meet. Pro připojení použijte odkaz v emailu, který bude přihlášeným pěstounům zaslán před konáním webináře.
Dva pěstouni připojení z jednoho počítače se pro účely míst na webináři počítají jako jedno obsazené místo. Připojte tedy při přihlašování partnerů do přihlášky v poznámce informaci o tom, zda se zúčastníte na společném počítači nebo každý na jiném.

Cena:

Pro rodiny s dohodou se SPR – zdarma.
Pro rodiny, které mají uzavřeny dohodu s jinou organizací – 600,- Kč.

Podklady k platbě pro samoplátce:

Číslo účtu: 2700255345/2010
Variabilní symbol: 23019
Cena: 600,- Kč
Do zprávy pro příjemce uveďte: vaše příjmení, webinář 7.3.2023, Praha

Cenu webináře je v případě samoplátců třeba uhradit nejpozději týden před konáním.

Další informace a objednávky jiných organizací:

Mgr. Veronika Žlebková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Na Zlatnici 144/8
147 00 Praha 4
zlebkova@pestouni.cz
797 855 644
PřihláškaZpět