Webinář: Trauma u dětí. Jak mluvit s dětmi o jejich vlastní rodině

Variabilní symbol: 23006

Typ akce: Seminář


Počet hodin vzdělávání: 2


Termín:

07.06.2023

Místo:

online Meet

Lektor: Doc. PhDr. Irena Sobotková, CSc.

Působila třicet let na Univerzitě Palackého v Olomouci, od října r. 2020 pracuje ve Sdružení pěstounských rodin. V oblasti náhradní rodinné péče má bohaté praktické zkušenosti, vedla řadu výzkumů, přednáší a publikuje. V olomouckém sdružení pro pomoc náhradním rodinám garantovala vzdělávání pěstounů a psychologické poradenské služby. Vypracovala program na podporu rozvoje zdravé osobní identity dětí a dospívajících z pěstounských rodin. Je aktivní členkou Sekce pro náhradní rodinnou péči při Českomoravské psychologické společnosti.

Kdy a kde

prostředí MEET, od 17 hod. do 19 hod.

Program

Webinář bude mít dvě části. V první se budeme věnovat traumatu u dětí, ve druhé tomu, jak mluvit s dětmi o jejich minulosti a vlastní rodině. Tato dvě témata spolu úzce souvisejí.
Většina dětí přicházejících do pěstounských rodin je nějak traumatizována. Cílem webináře je objasnit, co je trauma u dětí, jaké jsou jeho příčiny, projevy, následky a možnosti terapie. Tyto informace by měly pomoci pěstounům porozumět chování traumatizovaných dětí. S otázkou, jak mluvit s dětmi o jejich minulosti a vlastní rodině, se pěstouni často setkávají. Budou probrány konkrétní příklady a bude doporučen vhodný přístup pěstounů.

Informace pro účastníky

Nejpozději 3 dny před konáním webináře bude přihlášeným pěstounům zaslán na email odkaz na přihlášení. K propojení budete potřebovat počítač s webovou kamerou, mikrofonem či sluchátky a dobré připojení na wifi. Nemusíte nic instalovat k propojení stačí klepnout na odkaz v mailu.
Webinář bude probíhat v prostředí Meet. Dva pěstouni připojení z jednoho počítače se pro účely míst na webináři počítají jako jedno obsazené místo. Připojte tedy při přihlašování partnerů do přihlášky v poznámce informaci o tom, zda se zúčastníte na společném počítači nebo každý na jiném.

Cena

Rodiny s uzavřenou dohodou u SPR: ZDARMA.
Rodiny s uzavřenou dohodou u jiné organizace: 600,- Kč za účastníka.

Další informace a objednávky jiných organizací:

Mgr. Hana Lukešová Bartáková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Anenská 10, 602 00 Brno
+420 731 440 525
bartakova@pestouni.cz
Nelze se přihlásit.Zpět