Setkání rodin: Kouzelný glóbus 3D

Variabilní symbol: 22119

Typ akce: Setkání rodin


Termín:

14.05.2022

Místo:

Hvězdárna a planetárium Brno

Kdy a kde

sraz je ve 13:30 hod., představení od 14 hod.
https://www.hvezdarna.cz/porad/kouzelny-globus/

Cena

za osobu 100,- Kč (dospělá osoba i dítě od 4 let). Pro rychlejší odbavení prosíme abyste měli u sebe přesnou částku. Pro rodiny s uzavřenou dohodou SPR.
Představení vhodné pro děti od 4 do 12 let.

Program

Takové dobrodružství by chtěl zažít snad každý! Malá, zvědavá Mia na prázdninách u dědečka objeví v podkroví záhadný astronomický přístroj, který vlastní její výstřední strýček Edmund. Brzo se ukáže, že není na okrasu, ale že se s ním může ovládat celá planeta Země! Právě k tomu strýc Miu přiměje: ta si však dobře uvědomuje, že měnit roční období není jen tak, proto se rozhodne Edmunda neposlechnout! Jak to asi dopadne?
Kouzelný glóbus 3D je poutavým příběhem pro děti od 5 do 12 let, stejně tak i jejich rodiče. Plný úchvatných scén využívajících projekci na polokulovitou plochu obklopující diváky, s krásnou autorskou hudbou, a především unikátními animacemi. Dozvíte se třeba, proč se střídá den a noc, že se rok dělí na čtyři roční období (ale počasí tomuto dělení ne vždy odpovídá), že sezónní změny ke své existenci potřebují jak živočichové, tak i rostliny, že změny počasí jsou méně výrazné v okolí zeměpisných pólů nebo u rovníku. To vše za pomoci velmi názorných vizualizací dosahujících umělecké úrovně.

Hlavním tvůrcem Kouzelného glóbu 3D je Maciej Ligowski ze společnosti Creative Planet, českou verzi namluvila Kristýna Daňhelová, Karel Mišurec, Petr Štěpán a Hana Kováříková z Městského divadla Brno. Součástí představení je procházka hvězdnou oblohou, nejnápadnějšími hvězdami a souhvězdími.

Upozornění

Přihlášení na tuto akci je závazné. V případě neúčasti z důvodu nemoci prosím, abyste neprodleně oznámili, že se akce nebudete moci zúčastnit.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Lukešová Bartáková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Anenská 10, 602 00 Brno
+420 731 440 525
bartakova@pestouni.cz
PřihláškaZpět