Potíže, problémy a překážky a jak je zvládnout

Variabilní symbol: 22114

Typ akce: Vícedenní seminář 24


Počet hodin vzdělávání: 24


Termín:

07.10.2022 - 09.10.2022

Místo:

Skalní mlýn, Blansko

Lektor: Mgr. Jiří Šupa, Ph.D.

V roce 2012 ukončil postgraduální vzdělávání v psychologii (titul Ph.D.), stejně tak jako výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch u MUDr. Chvály a PhDr. Trapkové-Chválové, dále absolvoval psychodynamicky orientovaný výcvik SUR. Stále navštěvuje další kurzy a semináře, protože je přesvědčený, že člověk se učí až do konce svého života. Pracuje jako odborný vedoucí služeb v organizací Práh jižní Morava, spolupracoval a spolupracuje s řadou institucí a organizací jako Podané ruce,Armáda spásy a dalších Mimo poradenskou praxi od roku 2005 učí na Masarykově univerzitě předměty zaměřené na psychoterapii a sociální práci na různých fakultách. Publikuje odborné články, recenze, populární články, přednáší na konferencích a pro veřejnost. Oblasti náhradní rodinné péče se věnuje posledních pár let jako lektor vzdělávání pro pěstouny.

Program

Výchova dětí před nás klade mnohé výzvy – genetika, trauma dětství, rizikové společenské jevy, psychické potíže, náročné chování dítěte…. jak těmto výzvám čelit? Máme po ruce správná řešení? A co bychom mohli dělat jinak? Jak se postarat o sebe, abychom to všechno zvládli? Během vzdělávání si pojmenujeme úskalí, která na nás během rodičovství a jak je dostatečně dobře překonat. Projdeme si různé styly výchovy a zkusíme si pojmenovat ten svůj. Během vzdělávání budou mít někteří účastnici také příležitost probrat svoje potíže prostřednictvím tzv. „bálintovské“ skupiny.

Kdy a kde

Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Program je koncipován jako skupinový a je nezbytné jej absolvovat v celku. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.
Začátek programu: pátek, od 10:00 hod. (začíná program)
Konec programu: neděle, v odpoledních hodinách
www.skalnimlyn.cz/

Program pro děti

Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program pro děti zajišťují lektoři, je přizpůsoben věku dítěte a jeho možnostem.
Prosíme, aby děti, které se budou účastnit dětského programu, měly k dispozici batůžek, láhev na pití, sportovní oblečení a obuv, dále vybavení do deště (nepromokavá obuv, pláštěnka).

Ubytování

- ubytování ve 2 - 8 lůžkových pokojích
- každý pokoj je vybaven svým sociálním zařízením

Stravování

Zajištěna je plná penze (počínaje pátečním obědem a konče obědem v neděli). Pro děti je zajištěno také pití a svačiny.

Cena pro rodiny s uzavřenou dohodou SRP

Dospělí: 1050 Kč
Dítě: 200 Kč
Tento poplatek je třeba uhradit co nejdříve od doručení faktury. Jak zaplatit poplatek: informace o platbě budou zaslány mailem. Číslo účtu: 2700255345/2010 (Fio banka)

Cena (vzdělávání a pobyt)

Cena vzdělávání: 6000 Kč
Cena za program pro dítě: 3600 Kč
Cena za pobyt pro dospělého: 3100 Kč
Cena za pobyt pro dítě do 15 let: 2400 Kč
Partner pěstouna s uzavřenou dohodou SPR a jiná osoba blízká – hradí ubytování a stravu.

Storno podmínky

Z vícedenního semináře je možné se odhlásit 7 dní před konáním akce bez účtování storno poplatku. Při odhlášení méně než 7 dní před konáním akce nebude navrácen příspěvek na stravování.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Lukešová Bartáková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Anenská 10, 602 00 Brno
+420 731 440 525
bartakova@pestouni.cz
Nelze se přihlásit.Zpět