Variabilní symbol: 21009
Typ akce: Seminář
Počet hodin vzdělávání: 3
Termín:
17.04.2021
Místo:
online seminář v prostředí Google Meet
Lektor: PhDr. Ilona Preslová
PhDr. Ilona Preslová vystudovala psychologii na FF Univerzity Karlovy, působí jako psychoterapeutka, adiktoložka a supervizorka, v současné době pracuje na pozici odborné ředitelky SANANIM z.ú. s důrazem na programy pro rodiče-uživatele drog a také ve své soukromé psychologické praxi. Dále je odborným asistentem na 1. lékařské fakultě UK, lektorkou přípravných kurzů pro žadatele o náhradní rodinnou péči a dalších vzdělávacích programů. Je autorkou řady odborných materiálů a publikací. Dlouhodobě se zabývá se otázkami významu rodiny a rizikových faktorů ve vývoji dítěte.
Program:
Seminář seznamuje posluchače s hlavními rizikovými okruhy, se kterými se v současné době může nejčastěji dítě setkat a které mohou ohrozit jeho vývoj a dospívání. Jedná se především o návykové látky, ať už legální či nelegální, se všemi svými dopady, dále o šikanu, záškoláctví, sekty a psychická onemocnění typická pro období dospívání. U každého z těchto témat jsou probrány první, často nenápadné, příznaky, dále postupy rychlé tzv. krizové intervence a především pak výchovné možnosti a řešení v rámci rodiny a blízkého okolí dítěte. Seminář je veden s ohledem na specifika náhradní rodinné výchovy.
Naším prostřednictvím (knizkova@pestouni.cz) můžete lektorce předem zaslat témata, která Vás nejvíc zajímají a chtěli byste je na webináři řešit.
Naším prostřednictvím (knizkova@pestouni.cz) můžete lektorce předem zaslat témata, která Vás nejvíc zajímají a chtěli byste je na webináři řešit.
Informace pro účastníky:
Vzhledem ke stále nedobré epidemiologické situaci přechází původně plánovaná prezenční forma semináře do online prostředí, tzn. seminář proběhne ve zkrácené formě jako webinář. Z původně plánovaných 6 hodin si na tomto webináři můžete splnit pouze 3 hodiny vzdělávání. Pro účast budete potřebovat počítač s webovou kamerou, mikrofonem či sluchátky a dobré připojení na wifi. Webinář bude probíhat v prostředí Google Meet. Pro připojení použijte odkaz v emailu, který bude přihlášeným pěstounům zaslán před konáním webináře.
Dva pěstouni připojení z jednoho počítače se pro účely míst na webináři počítají jako jedno obsazené místo. Připojte tedy při přihlašování partnerů do přihlášky v poznámce informaci o tom, zda se zúčastníte na společném počítači nebo každý na jiném.
Dva pěstouni připojení z jednoho počítače se pro účely míst na webináři počítají jako jedno obsazené místo. Připojte tedy při přihlašování partnerů do přihlášky v poznámce informaci o tom, zda se zúčastníte na společném počítači nebo každý na jiném.
